Çapraz kesiciler, kurutma bölümü ve yığma bölümü arasında yer alan dalgalanmış karton üretim hattında kritik bir aşağı işlem birimidir.Birincil işlevi yüksek hızlı, önceden belirlenmiş boyutlara göre sürekli üretilen dalgalanmış kartonun kesin çapraz kesimi, böylece belirli uzunluklarda tek karton levhaları elde edilir.
Çapraz kesicinin temel olarak bir güç sistemi, bir kağıt besleme mekanizması, bir ölçüm sistemi, bir kesme mekanizması ve bir kontrol sisteminden oluşur.Dönmez dalgalanmış karton akışı, besleme silindirleri tarafından sorunsuz bir şekilde beslenir.Ölçme sistemi (genellikle döner kodlayıcılar veya servo sistemleri kullanarak) tahtanın seyahat uzunluğunu gerçek zamanlı olarak izler.Kontrol sistemi anında kesme bıçağını (genellikle dönen bir bıçak rulo) yönetmek için bir komut verir.Modern yüksek hızlı çapraz kesiciler, son derece yüksek kesim doğruluğu (genellikle ± 1 mm'lik bir hata ile) ve hızlı üretim döngüleri elde eden servo tahrik teknolojisini kullanır.Yüksek hızlı dalgalanmış karton üretim hatlarının hızına mükemmel bir şekilde eşleşen.
Çapraz kesicinin performansı, bitmiş kartonun boyut doğruluğunu, kesim kalitesini ve üretim verimliliğini doğrudan belirler.Gelişmiş çapraz kesiciler genellikle otomatik sipariş planlamasına sahiptir, sorunsuz sipariş değişimi ve otomatik hurda atışı, onları dalgalanmış kutu üretiminin otomasyonu, zekası ve esnekliğini sağlamakta kilit bir bileşen haline getiriyor.
| Adı | 1800mm NC Cutter Makine Of Corrugater Line Spiral Cutter |
|---|---|
| Kategorisi | NC Cutter Helical Knives Makinesi |
| Etkili Genişlik | 1800 mm |
| Operasyon Yönü | Sol ya da Sağ |
| En yüksek makine hızı | 100m/dakikada |
| Mekanik yapılandırma | Bilgisayarla kontrol edilen spiral çapraz kesiciler |
| En az kesim uzunluğu | 500 mm |
| En fazla kesim uzunluğu | 9999mm |
| Ekipman Boyutu | 4.2 × 1.2 × 1.4m |
| Tek ağırlık | 3500Kg |